Розвивати логіку і просторову уяву можна за допомогою сірників. Дітям така логічна розминка дуже подобається.
середа, 27 листопада 2019 р.
середа, 16 жовтня 2019 р.
Танграм - цікава гра, яку використовують на уроках математики
Як використати на уроках математики?
Розвивальні заняття необхідно обирати відповідно до віку школярів. Так, вивчаючи у початковій та середній школі на уроках математики найпростіші геометричні фігури, учні можуть знаходити серед частин конкретні елементи, наприклад, трикутники, та рахувати їх. А завдання скласти з трикутників квадрат або трапецію підштовхне до висновку, що одні фігури можуть складатися з інших.
- З танграмом можна виконувати безліч цікавих завдань. Тому можна ускладнити завдання і запропонувати дітям, які вже вміють складати головоломку, зробити таке:
- Дібрати фігури до схематичного малюнка, який слід заздалегідь роздрукувати. Учні можуть розкласти елементи на схемі або просто використовувати її як підказку, складаючи за прикладом.
- Відтворити зображення за контурами зразка. Завдання для учнів – викласти елементи всередині контуру, додаючи різні елементи один до одного. Це вимагає розвиненої уяви та вміння розділяти ціле на складові.
- Далі рівень ускладнюється. Учні можуть загадати зображення, а далі самостійно скласти його, знаходячи потрібні елементи.
Більше інформації про гру
неділя, 29 вересня 2019 р.
Цікаві факти про математику
Наймістичнішим і оповитим легендами числом вважається 666 - число звіра і антихриста (назване так в одному з віршів книги Одкровення). З ним пов'язана велика кількість цікавих математичних фактів:
• Сума всіх чисел на рулетці дорівнює 666;
• У Європарламенті є крісло 666, але його за традицією ніхто не займає;
• У великої кількості об'єктів по всьому світу замінили число 666 на інше, у зв'язку з протестами вірян. Це стосується номерів шосейних трас, маршрутів громадського транспорту, телефонних кодів.
Найдавніша математична праця була знайдена не на території Стародавнього Риму або Олександрії, а в Свазіленді, і являє собою кістку бабуїна з вибитими на ній рисками, її вік складає майже 40 000 років.Найбільшим числом у світі вважається центильйон, він має 600 нулів.
Найменше число, відкрите на сьогодні, навіть не має назви, а являє собою десятковий дріб, у якого після коми і перед одиницею стоїть 100 мільйонів трильйонів трильйонів трильйонів нулів. Воно не застосовується в прикладній математиці і використовується вченими для того, щоб обчислити ймовірність появи нового Всесвіту з атома.
Не завжди люди користувалися десятковою системою числення. Раніше застосовувалася система з 20 чисел.
В Римі ніколи не було числа 0, попри те, що народ там був освіченим і вмів рахувати.
Десятинна система обчислення почала використовуватися через наявність всього 10 пальців на руках.
Підписатися на:
Дописи (Atom)